Лабораторний HPL-пластик SPC Durcon

Лабораторний HPL-пластик SPC Durcon

Поговоримо про хімічно-стійкі робочі поверхні в лабораторних меблях.

Найпоширенішою поверхнею є хімічно стійкий пластик. В наших виробах ми використовуємо лабораторний HPL-пластик SPC від компанії Durcon.

HPL-пластик SPC (Solid Phenolic Compact) by Durcon – це високоякісний композитний матеріал, розроблений спеціально для використання у лабораторних умовах. Цей пластик володіє безліччю переваг, які роблять його популярним у різних наукових, хімічних, біологічних, фармацевтичних, медичних лабораторіях та лабораторіях мікро-електроники.

Основні переваги HPL-пластику SPC Durcon:

 1. Хімічна стійкість: SPC Durcon є стійким до хімічних реактивів, кислот, лугів, розчинників та більшості барвників. Це дозволяє використовувати його для роботи з агресивними хімічними речовинами.
 2. Водостійкість: Матеріал має високу стійкість до вологи та води, що робить його ідеальним вибором для лабораторій, де важлива гігієна та чистота.
 3. Термічна стійкість: HPL-пластик витримує високі температури, стійкий до тривалого температурного впливу (до 140° С) та короткочасного нагрівання (до 180° С). При відкритому полум’ї виділяє мінімальну кількість диму, самозгасаючий. 
 4. Висока міцність: HPL-пластик має відмінну механічну стійкість, стійкий до статичних і динамічних навантажень. Але внаслідок необережного тривалого механічного впливу на верхньому сірому шарі покриття можуть з'явитися подряпини.
 5. Експлуатаційні вигоди: у порівнянні з іншими матеріалами HPL-пластик "м'який", "теплий", тому більш придатний для роботи з різноманітним лабораторним посудом. Поверхні з хімічно-стійкого пластику не мають швів, тому легко піддаються деконтомінації. Слід додати, що цей матеріал антистатичний. Підходить для використання у чистих зонах. 

Склад та виробництво HPL-пластику SPC Durcon:

Виробництво HPL-пластику SPC включає кілька етапів, що дозволяють створити високоякісний та стійкий матеріал для використання у лабораторних умовах.

 1. Базові матеріали: HPL-пластик SPC складається з паперової основи, просоченої фенольною смолою, яка потім викладається спеціальними шарами декоративного паперу та смоли.
 2. Пресування під високим тиском та високою температурою: Після того, як ці шари паперу та смоли розташовані, вони піддаються впливу високого тиску та температури. Цей процес термопресування сприяє зв'язуванню сировинних матеріалів та формуванню твердого, стійкого до стирання та хімічних впливів матеріалу.
 3. Фінішна обробка: Після пресування матеріал піддається додатковим обробкам, включаючи ламінування поверхні, щоб надати бажану текстуру та колір. Ми використовуємо HPL-панелі сірого кольору з матовою текстурою товщиною 16 мм та 6 мм.

HPL-пластик SPC Durcon в лабораторних меблях Експерт:

 • Робочі поверхні, стільниці: в пристінних, посилених, острівних, вагових, пересувних, приставних лабораторних столах, в столах для титрування, а також у всіх видах витяжних шаф.
 • Внутрішня робоча зона: облицювання внутрішньої робочої зони в спеціальних хімічних витяжних шафах.
 • Полиці: в надбудовах на столи лабораторні, в капсулах для зберігання реактивів.

Де використовується меблі з покриттям HPL-пластик SPC Durcon:

 • Хімічні лабораторії. Завдяки своїй високій хімічній стійкості, цей пластик ідеально підходить для роботи з агресивними реактивами та хімічними речовинами.
 • Біологічні лабораторії. Його властивості водостійкості та міцності роблять його відмінним вибором для використання в лабораторіях, де проводяться біологічні дослідження.
 • Медичні установи. Чистота та стійкість до зносу роблять цей пластик ідеальним для лабораторій у медичних установах, де важлива стерильність та безпека. Матеріал дозволений до застосування для контакту з харчовими продуктами.

Рекомендації щодо догляду за HPL-пластиком:

З дотриманням цих простих правил, HPL-пластик буде служити довше, зберігаючи свою естетичну якість та хімічну стійкість.

1. Регулярне прибирання:

 • Повсякденна очистка: видалення пилу, залишків реагентів та продукції їх реакцій, інших забруднень є ключовим елементом для довговічності матеріалу.
 • Використання м'яких засобів: використовуйте неметалеві, м'які губки або серветки разом із м'якими миючими засобами для очищення поверхні.

2. Запобігання хімічним впливам:

 • Швидке видалення реагентів: після випадкового пролиття хімікатів, негайно видаліть їх і очистіть поверхню.
 • Уникання агресивних засобів: не використовуйте сильні хімічні засоби для очищення.

3. Захист від механічних пошкоджень:

 • Запобігання подряпинам: уникайте тертя по поверхні грубих абразивних матеріалів.
 • Використання підкладок: рекомендується використовувати підкладки під твердими предметами, щоб уникнути пошкоджень поверхні.

4. Температурні обмеження та безпека:

 • Обмеження температури: уникайте різких змін температури.
 • Запобігання надмірному нагріванню: не залишайте гарячих предметів без підставки на поверхні.

Висновки та додаткова інформація:

HPL-пластик SPC Durcon є надійним та універсальним матеріалом для лабораторних умов. З його високою міцністю, хімічною стійкістю, водостійкістю та іншими перевагами, він є оптимальним вибором для різноманітних лабораторій, де важлива якість, безпека та довговічність обладнання.

Прекрасне покриття для лабораторій мікробіології, хімічних і фізико-хімічних лабораторій.

Оцінити хімічну стійкість HPL-пластику в порівнянні з іншими матеріалами робочих поверхонь можна на сторінці Матеріалів.

Варто зазначити, що окремо панелі HPL-пластику ми не продаємо. Це комплектуючі до наших меблів.

Додаємо кілька фото реалізованих проєктів з використанням HPL-пластику:

 • Власне виробництво

  Наше виробництво лабораторних меблів повного циклу. Технологічний процес повністю автоматизований і виключає помилки, що виникають при ручній праці.

 • Індивідуальні рішення

  Працюючи з нами, ви можете бути упевнені, що ми знайдемо найкраще і найбільш оптимальне рішення саме для вашої лабораторії, для вашого бізнесу.

 • Гарантія якості

  Ми перший і поки єдиний виробник лабораторних меблів в СНД, сертифікований відповідно до вимог міжнародного стандарту якості ISO 9001:2015, ISO 13485:2016 і ISO 14001:2015.

 • Міжнародний досвід

  Нашими меблями оснащені лабораторії в Україні, Казахстані, Білорусі, Грузії, Молдові, Вірменії, Таджикистані, Азербайджані та інших країнах ближнього і дальнього зарубіжжя.

Запишіться на консультацію
з облаштування лабораторії прямо зараз!

Залиште заявку і ми зв'яжемось з вами найближчим часом.